Історія ліцею

Від гімназії до ліцею

Ми з задоволенням і хвилюванням запрошуємо Вас у подорож - подорож довжиною 110 років. Саме таку відстань пройшла наша рідна школа. В її історії, як в краплині води, відобразились всі радісні та трагічні події, які пережила наша Держава. Працюючи над архівними документами, ми відкрили для себе дивовижні сторінки доль людей, про яких знали, але не пов’язували їх із нашою школою. Нам, дійсно, є ким пишатися, кому бути вдячними, у кого вчитися.

Школа була заснована в далекому 1904 році як „Гімназія В.І. Петра та Ради батьків”. З 1906 року вона значилася 8-ю чоловічою гімназією, а номер 79 одержала у 1922 році. До другої світової війни школа носила ім’я свого видатного випускника О.Ю.Шмідта та знаходилася на площі І.Франка, 5. У 1950 році вона була переведена у нинішню будівлю за адресою вул. Шота Руставелі, 37. У різні періоди тут викладали та навчалися люди, що стали невід’ємною частиною історії нашої країни.

Серед видатних випускників – всесвітньо відомий танцюрист-балетмейстер Серж Лифар, президент НАН України Борис Патон, народний художник України Йосип Осташинський, Герой Радянського Союзу, льотчиця Наталія Кравцова, заслужена артистка України Ольга Писар, гімнастка, заслужений майстер спорту, чемпіонка світу Ірина Кудіна, заслужений художник України Георгій Малаков і багато інших видатних особистостей. У школі викладали такі особтитості: відомий український літературознавець А.В. Багрій, зоолог і географ В.М. Артоболевський. Цікавим є і той факт, що у 20-х роках учителем фізики працював майбутній президент Академії наук СРСР Анатолій Александров. Вікова історія школи № 79 унікальна.

Піклуючись про те, щоб зберегти та відтворити її минуле, вчителі та учні до 100-річного ювілею створили Музей історії школи. Тут можна знайти цікаву інформацію щодо випускників і викладачів минулих років, дізнатися про незвичайні історії з довгого життя школи. Велика частина експозиції присвячена життю й науковій діяльності Бориса Патона та його родини. Не втрачати зв'язок із минулим Ліцею допомагають і традиції, що існують не один десяток років. Ми опікуємося своїми вчителями-ветеранами, запрошуємо їх на шкільні свята, вітаємо.

Кожен рік проходить свято "За честь школи". У цей день підбиваються підсумки річної роботи ліцею, нагороджуються найкращі вчителі та учні, переможці конкурсу „Клас року”, оголошуються результати предметних олімпіад і спартакіад, відбуваються концерти художньої самодіяльності.

Ліцей інформаційних технологій №79 став першим у м. Києві, в якому було запроваджено «Комплексну систему безпеки навчального закладу». Педагогічний колектив Ліцею створює кожній дитині психологічно-комфортні умови навчання, прагне допомогти учням вибрати правильний шлях, який приведе до усвідомлення ними свого призначення і самореалізації. Таке ставлення до учнів вимагає від учителя високих моральних цінностей, фахових знань та педагогічної компетенції.



Ліцей Інформаційних Технологій №79