Науково-методичний проект "ІТ-Освіта" було представлено на Міжнародному Конгресі з ІКТ

17-18 листопада 2011 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України провело в Києві, у Міжнародному виставковому центрі, Міжнародний науковий конгрес з розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та розбудови інформаційного суспільства в Україні – важливий захід в рамках проведення в 2011 році Року освіти та інформаційного суспільства.

Програма Конгресу включала промови та пленарні доповіді учасників, роботу в секціях та круглі столи за основними напрямками та ключовими проблемами розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційного суспільства в Україні.

У Конгресі взяла участь директор Ліцею інформаційних технологій №79 Ганна Віталіївна Ломаковська із доповіддю-презентацією Науково-методичного проекту "ІТ-Освіта".

Ломаковська Г.В. зазначила, що для забезпечення української галузі інформаційних технологій достатньою кількістю висококваліфікованих фахівців, а також уникнення міграції таких працівників у закордонні країни, необхідно вжити ряд невідкладних заходів, серед яких, в першу чергу, – здійснити суттєву реорганізацію існуючої схеми професійного навчання. Зокрема, забезпечити достатню кількість кваліфікованих випускників, адже на сьогодні вищі навчальні заклади можуть запропонувати лише 15 тисяч профільних фахівців на 150 тисяч наявних вакансій. Але справа не тільки в кількості випускників, але і в якості їхньої підготовки, тому треба надати пріоритет ІТ-спеціальностям в системі вищої освіти, забезпечити тісну взаємодію профільної загальноосвітньої школи, системи підготовки ІТ-фахівців у вищій школі з ІТ-бізнесом, організувати систему перекваліфікації і підвищення кваліфікації, впровадження міжнародних схем сертифікації і, нарешті, привести у відповідність вимогам часу законодавчу базу в цій галузі.

Ганна Віталіївна   розповіла про практичні заходи, що наразі вже вживаються для вирішення цих проблем, а саме детально виклала склад концепції з впровадження науково-методичного проекту "ІТ-Освіта", який з вересня цього року в порядку експерименту впроваджується у київському Ліцеї інформаційних технологій №79 за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, КНУ ім. Шевченка, Асоціації "ІТ України" та компанії Інком.

Директор Ліцею  зазначила, що головною метою проекту є створення життєздатної моделі організації навчально-виховного процесу з підготовки молодших програмістів на основі взаємодії освіти, науки та бізнесу. Модель повинна містити бачення щодо освітніх результатів, системи підтримки, механізму взаємодії загальноосвітніх та вищих навчальних закладів з роботодавцями на всіх етапах отримання освіти.

"Ми працюємо за цим проектом декілька місяців, і вже зрозуміло, що його треба поширювати більше ніж на один київський ліцей, і одночасно готувати у вищих навчальних закладах навчальні програми для випускників, що в цьому році приступили до навчання, а за два роки стануть студентами ВУЗів", – зауважила Ганна Ломаковська.

Доповідь Ломаковської Г.В. було прослухано з великою зацікавленістю, після чого відбулося жваве обговорення деталей проекту "ІТ-Освіта".



Ліцей Інформаційних Технологій №79