Космічні технології - в школи!

23 травня 2011 року в Київському Ліцеї інформаційних технологій № 79 відбувся круглий стіл «Космічні технології - в школи!». У рамках круглого столу пройшла відеоконференція з керівництвом Ракетно-космічної корпорації «Енергія» імені С.П. Корольова (Росія), під час якої учні та викладачі провели дискусію з видатними вченими, космонавтами, конструкторами, політичними діячами, керівниками провідних ІТ-компаній.  Серед запрошених: випускник Ліцею № 79 заступник Генерального конструктора, керівник Науково-технічного центру  РКК «Енергія» О.Г. Чернявський, перший космонавт України Л.К. Каденюк, заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Б.М.Жебровський, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти М.Г. Луцький, начальник Головного управління освіти і науки м. Києва В.З. Горюнова, голова Піклувальної ради Ліцею О.Ю. Кардаков, засновик ряду провідних українських компаній сегменту ІТ і телекомунікацій («Інком», «Датагруп», «Мегатрейд»)..

Б.М.Жебровський наголосив, що  мета круглого столу - обговорення можливих шляхів упровадження космічних технологій у навчальний процес, що дозволить  учням та вчителям використовувати досягнення сучасної науки та техніки на уроках та в позакласній діяльності. Він відмітив  актуальність даної проблеми, важливість її для освіти України.

Під час відеоконференції О.Г. Чернявський запропонував учням Ліцею взяти участь у спільному російсько-українському експерименті. Протягом 2013-2014 років на борту Міжнародної космічної станції здійснюватиметься експеримент, у якому братимуть участь Ракетно-космічна корпорація «Енергія» ім. С.П. Корольова (Росія) та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України.

У даному експерименті на зовнішній поверхні МКС буде встановлена надувна штанга довжиною 10м. Мета установки – відвести наукове обладнання від станції, щоб її атмосфера не впливала на показники обладнання.

Штанга буде змонтована під час виходу у відкритий космос, одночасно на ній будуть встановлені датчики, котрі передаватимуть інформацію по каналах Інтернет.

До цього експерименту пропонується залучити учнів Ліцею інформаційних технологій № 79  м. Києва. У Ліцеї буде створено центр по керуванню польотом. Ліцеїсти в режимі реального часу виступатимуть в якості операторів з прийому та обробки інформації, що передаватиметься з борту МКС.

М.Г. Луцький відмітив необхідність підтримки впровадження космічних технологій у навчальний процес на найвищому державному рівні, пообіцяв вжити всіх можливих заходів щодо  практичної реалізації  даної програми в Ліцеї інформаційних технологій № 79, як базовому закладі, та інших навчальних закладах України.

В.З. Горюнова  акцентувала увагу на те, що основи володіння космічними технологіями мають закладатися в школі, тим самим формуючи нові компетенції учнів. Сучасна школа повинна виховувати наукову еліту країни, її технічну інтелігенцію.

Директор Ліцею інформаційних технологій № 79  Г.В.Ломаковська відзначила, що оскільки предмет «Інформатика» в школі - це дисципліна, яка націлена на вивчення методів та прийомів отримання, створення, зберігання, обробки й передачі інформації з використанням комп'ютерних технологій, то застосування космічних технологій дозволяє розширити рівень теоретичних та практичних знань, умінь та навичок учнів у даній сфері, залучає учнів до науково-дослідницької та проектної діяльності, стимулює пізнавальний процес.

О.Ю. Кардаков, як голова Піклувальної ради Ліцею № 79, підтримав ідею необхідності створення на базі закладу центру впровадження космічних технологій в освітню та проектну діяльність, висловив готовність підприємств української ІТ – галузі активно підтримувати дану  новацію.

Під час проведення круглого столу учні Ліцею отримали цікаві та змістовні відповіді на запитання від космонавтів та інших учасників відеоконференції.



Ліцей Інформаційних Технологій №79