Не гай час задарма!

15 березня 2012 року в Київському ліцеї інформаційних технологій №79, що є базовим навчальним закладом науково-методичного проекту "ІТ-Освіта", відбулась лекція про життєвий шлях та діяльність видатного українського вченого – академіка Віктора Глушкова. З учнями проекту "ІТ-Освіта" зустрілася Віра Глушкова, кандидат фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАНУ, донька академіка.

Віра Вікторівна розповіла про непростий творчий шлях Віктора Глушкова – піонера комп'ютерної техніки, автора фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, ініціатора і організатора реалізації науково-дослідних програм створення проблемно-орієнтованих програмно-технічних комплексів для інформатизації, комп’ютеризації і автоматизації господарської і оборонної діяльності країни, глави наукової школи кібернетики.

Окрім видатних досягнень в галузі створення електронних обчислювальних машин, створення систем обробки інформації, які кардинально змінили уяву про теорію систем управління та теорію обчислювальних систем, Віктор Михайлович Глушков став фактично провидцем подальшого розвитку інформаційних технологій, адже ще у 1962 році він розпочав роботи над проектом, масштаби якого в галузі інформаційних технологій не мали і не мають аналогів по сьогодні – Загальнодержавної автоматизованої системи (ЗДАС). Під керівництвом В. М. Глушкова колектив фахівців багатьох інститутів створив ескізний проект Єдиної мережі обчислювальних центрів. Передбачалося побудувати близько ста головних і понад 10 тисяч районних центрів для безперервної обробки, аналізу економічної інформації і прийняття обґрунтованих рішень.

Діяльність В.М. Глушкова відзначена численними почесними званнями, нагородами та преміями багатьох країн світу. Заснований ним академічний Інститут кібернетики наразі носить ім’я Віктора Глушкова.

Передбачення інформаційного майбутнього, передвіщеного академіком Глушковим, досі вражають. Наприклад, Віктор Михайлович фактично описав популярні сьогодні планшетні комп’ютери: "Безпаперова інформатика розвивається винятково швидкими темпами. Вже недалеко той день, коли зникнуть звичайні книги, газети і журнали. Натомість кожна людина буде носити з собою «електронний блокнот», що становитиме собою комбінацію плаского дисплея з мініатюрним радіоприйомопередавачем. Набираючи на клавіатурі цього «блокнота» потрібний код, можна, перебуваючи в будь-якому місці на нашій планеті, викликати з гігантських комп'ютерних баз даних, пов'язаних в мережі, будь-які тексти, зображення (у тому числі і динамічні), які й замінять не тільки сучасні книги, журнали і газети, а й сучасні телевізори".

Віра Вікторівна Глушкова закликала учнів вивчати джерела та історію сучасної ІТ-науки, плідно працювати для здобуття теоретичних та практичних знань, і наприкінці навела улюблене висловлювання В.М. Глушкова, спрямованого молодому поколінню: "Сьогодні – перший день твого життя, що залишилося... Не гай час задарма!".



Ліцей Інформаційних Технологій №79